Vločkovač granulovaný 5 kg Chlorito je výrobek, který se prodává jako součást bazénového příslušenství. Někomu z vás to může připadat jako pouhý doplněk, a možná, že ani nemáte tušení, co to vlastně je, a k čemu to slouží. Jaký význam má vločkovač ve vašem zahradním či vnitřním bazénu? Bazén je vodní rezervoár a musí se tu počítat s tím, že se v něm mohou rozmnožit některé mikroorganismy, anebo se uvnitř nádrže vytvoří vodní zákal. Zakalená voda může být způsobena například nadbytkem rozpuštěných vápenitých iontů, anebo některých jiných prvků, například železa nebo manganu. Vodní zákal také dovedou vytvořit velmi drobné řasy, ty zabarví vodu někdy až tak, že je nevábná a ke koupání vás to rozhodně neláká.

čistá voda

Problém je ale v tom, že filtrace v bazénu nedokáže zachytit tyto velmi jemné částice, a tak je zde nutné použít vločkovač. Ten způsobí to, že se ty drobné částečky shluknou do větších celků, takzvaných vloček, a vločky pak následně zachytí filtrační box. Případně se vločky usadí na dně bazénu, odkud je odsajete bazénovým vysavačem, anebo část vody vypustíte i s nečistotami. Vločkovače lze využít v jakékoli nádrži na koupání, mohou být nápomocné v relaxačních i plaveckých bazénech v průběhu celého roku, i v zimě, kdy vodu v bazénu ohříváte a nádrž využíváte v interiéru.

voda v bazénu

Drobné nečistoty ve formě zákalu se mohou vytvořit kdykoli a je tedy dobré vědět, že právě vločkovače pomáhají tento problém odstranit. Koupání v zakalené vodě vás zrovna lákat nebude a v zásadě platí, že čím průzračnější voda, tím příjemnější koupel. Kupříkladu mnohem víc vás to bude táhnout do koupání v čisté vodě přírodních jezer, kde vidíte na dno i ve velké hloubce, což je například možné v Kanadě v oblasti Yukon territory, než koupání v rybníku, který je pokrytý rozptýlenými vodními rostlinami, a je zde voda tak kalná, že není vidět ani pár centimetrů před sebe.